• KÓŁKO MŁODYCH HISTORYKÓW

    • Nowa galeria KÓŁKO MŁODYCH HISTORYKÓW została dodana do albumu fotograficznego

     Na zajęciach Kółka Młodych Historyków uczniowie przygotowują się do obchodów Święta Niepodległości. Wspólnie wykonaliśmy dekorację w pracowni historycznej i na szkolnym korytarzu, a także rozwiązywaliśmy zadania związane ze zbliżającą się rocznicą.

    • "KROK W DOROSŁOŚĆ. W LABIRYNCIE URZĘDÓW"

    • Nowa galeria "KROK W DOROSŁOŚĆ. W LABIRYNCIE URZĘDÓW" została dodana do albumu fotograficznego

     Od października w naszej szkole odbywają się zajęcia pozalekcyjne z cyklu "Krok w dorosłość. W labiryncie urzędów". W trakcie realizowanej innowacji zapoznajemy uczniów z zasadami funkcjonowania urzędów państwowych oraz tworzenia odpowiednich pism do właściwych instytucji. Raz w miesiącu spotkanie odbywa się w języku angielskim. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszych lekcjach!

    • ZAKOŃCZONE GŁOSOWANIE NA PROJEKTY MŁODZIEŻOWEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2022!

    • Nowa galeria ZAKOŃCZONE GŁOSOWANIE NA PROJEKTY MŁODZIEŻOWEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2022! została dodana do albumu fotograficznego

     🟥WYNIKI MBO🟥 Zakończyliśmy zliczanie głosów i poznaliśmy projekty, które zostaną zrealizowane
     w ramach MBO.🤩 Są to:

     🟢 „Stacja chill & fun” – Szkoła Podstawowa nr 352 im. H.J. Wagnera;

     🟢 „Następny Le-Level” – XLI Liceum Ogólnokształcące im. J. Lelewela.

     Dwa projekty otrzymału wyróżnienie wyróżnione projekty:

     🟣 „Kącik Chillowo-Szamkowy” – Zespół Szkół nr 49;

     🟣 „Ogród Marzeń” – Szkoła Podstawowa nr 209 im H. Ordonówny.

     Dziękujemy za udział, zaangażowanie i kreatywne pomysły wszystkim bielańskim placówkom. 💪💪

     Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zachęcamy do udziału w następnej edycji.

    • ZBIÓRKA NAKRĘTEK

    • Nowa galeria ZBIÓRKA NAKRĘTEK została dodana do albumu fotograficznego

     Jednym z działań szkolnego wolontariatu jest zbieranie nakrętek, dzięki którym możemy dać wsparcie potrzebującym dzieciom. W ostatnim czasie udało się przekazać nakrętki Czarkowi. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i dalej zachęcamy do zbiórki - szkolny wolontariat 🤗

    • KSIĄŻKI DLA UCZNIÓW BIELAŃSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POCHODZĄCYCH Z UKRAINY

    • Nowa galeria KSIĄŻKI DLA UCZNIÓW BIELAŃSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POCHODZĄCYCH Z UKRAINY została dodana do albumu fotograficznego

     Wychodzimy naprzeciw potrzebom uczniów bielańskich szkół podstawowych pochodzących z Ukrainy. Posiadamy blisko 400 sztuk książek, które chcielibyśmy rozdysponować pomiędzy poszczególne placówki oświatowe. Książki są przeznaczone dla uczniów z klas 1-4. Mają one charakter edukacyjny; zawierają kolorowanki oraz przystępne, szczegółowe tłumaczenia polsko-ukraińskie, niezwykle przydatne w życiu codziennym i tym samym mogą znacząco przysłużyć się w nauce języka polskiego, a także, co warto podkreślić, stanowić materiały do pracy z uczniami w trakcie trwania zajęć lekcyjnych. Do dnia 4 listopada przedstawiciele Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy pojawią się w szkołach, oficjalnie przekazując książki. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w projekt.

    • SPOTKANIE Z PANEM STANISŁAWEM MAJEWSKIM PS. "STACH"

    • Nowa galeria SPOTKANIE Z PANEM STANISŁAWEM MAJEWSKIM PS. "STACH" została dodana do albumu fotograficznego

     Naszym gościem był powstaniec warszawski Pan Stanisław Majewski ps. "Stach". Gdy wybuchło powstanie "świętował" 15. urodziny. Był łącznikiem w batalionie "Zaremba- Piorun" działającym w Śródmieściu Południowym. Tu zresztą urodził się, i mieszkał przed wojną na ul.Hożej 70. Podczas okupacji został członkiem Szarych Szeregów, był Zawiszakiem. W jego mieszkaniu odbywały się spotkania konspiracyjne. Po wojnie wrócił do zniszczonej rodzinnej kamienicy już w maju 1945r. Obecnie jest członkiem Zarządu Związku Powstańców Warszawskich. Przy ul. Nowogrodzkiej znajduje się mural z podobizną naszego gościa. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 1LC, 2PD, 3PB, 4PD.

    • KAWIARENKA CHARYTATYWNA🍰🍩🍪

    • Nowa galeria KAWIARENKA CHARYTATYWNA🍰🍩🍪 została dodana do albumu fotograficznego

     BRAWO UCZNIOWIE ZS 49👏❤️💪Dziś w naszej szkole odbyła się KAWIARENKA CHARYTATYWNA🍰🍩🍪na rzecz dzieci z ukraińskich domów dziecka. Zebraliśmy sporą kwotę na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla dzieciaków😍 Serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor Urszuli Krajewskiej za wsparcie,WIELKIE DZIĘKI DLA KL.2PB oraz Samorządu Uczniowskiego👏❤️💪 JESTEŚCIE NAJLEPSI 🥰DOBRO WRACA!!!

    • 97 ROCZNICĘ UTWORZENIA GROBU NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

    • Nowa galeria 97 rocznicę utworzenia Grobu Nieznanego Żołnierza została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie z klasy 3LC uczcili 97 rocznicę utworzenia Grobu Nieznanego Żołnierza Uczestniczyli w uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego i poznali historię tego miejsca. Grób Nieznanego Żołnierza powstał 2 XI 1925r. pośrodku kolumnady Pałacu Saskiego, który był wtedy siedzibą Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Prochy nieznanego żołnierza przywieziono ze Lwowa - miejsce wybrano losowo. Jadwiga Zarugiewiczowa, której syn poległ pod Zadwórzem, wybrała jedną z 3 trumien bezimiennych żołnierzy z cmentarza Orląt Lwowskich. Prochy wraz z ziemią z losowo wybranych 14 pól bitewnych złożono w krypcie głębokiej na 1,5m i przykryto pancerzem stalowym. Od tego czasu, ranga Placu Piłsudskiego wzrosła ogromnie. Plac stał się miejscem ważnych uroczystości państwowych i wizyt znamienitych gości z całego świata.

    • WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

    • Nowa galeria Wycieczka klas czwartych do Centrum Nauki Kopernik została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej w ramach lekcji przyrody wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik. Pierwszym punktem programu był seans w planetarium pt. "Narodziny Ziemi". Podczas projekcji młodzi odkrywcy mogli dowiedzieć się m.in. o gwiazdozbiorach, Układzie Słonecznym, planetach oraz historii powstawania Ziemi sprzed kilku miliardów lat. W dalszej części uczniowie samodzielnie eksperymentowali, doświadczali oraz podziwiali inspirujące wystawy naukowe. Pogoda nam sprzyjała, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się wyjątkową aurą pięknej polskiej jesieni.

    • HALLOWEEN W NASZEJ SZKOLE

    • Nowa galeria Halloween w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

     W ostatni piątek października w naszej szkole obchodziliśmy Halloween. Była to okazja do poznania tradycji i zwyczajów innych kultur. W klasach odbywały się konkursy związane z tym dniem. Świetne przebrania stały się okazją do rozwijania wyobraźni, kreatywności i zdolności plastycznych naszych uczniów.🎃🎃

    • AKCJA "BIELANY DLA DZIECI"

    • Nowa galeria Akcja "Bielany dla dzieci" została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie klasy 1LC wzięli udział w akcji "Bielany dla dzieci" prowadzonej pod patronatem burmistrza dzielnicy Pana Grzegorza Pietruczuka. Zebrali kaszki dla maluszków, biszkopty, musy owocowe, herbatniki, krakersy, pampersy, mokre chusteczki, kosmetyki i ciepłe ubranka.

    • Spotkanie z Panami Bogusławem Homickim i Władysławem Bienias

    • Nowa galeria Spotkanie z Panami Bogusławem Homickim i Władysławem Bienias została dodana do albumu fotograficznego

     W naszej szkole gościliśmy wychowanków wdowy po rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Panowie: Bogusław Homicki – założyciel i obecnie prezes honorowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy oraz Władysław Bienias, byli po wojnie uczniami placówki założonej przy ul. Środkowej 9 na Pradze Północ, przez wybitnego pedagoga Kazimierza Lisieckiego „Dziadka”. W trudnych czasach komunizmu Lisiecki, w 1951r. zatrudnił Marię Pilecką jako intendentkę. W rzeczywistości, jak wspominali nasi goście, była ona wspaniałą wychowawczynią, uroczą kobietą, ukochaną „ciocią”. W ognisku Lisieckiego pracowała do roku 1976, zmarła w 2002r. w wieku 96 lat w Warszawie, spoczywa na Powązkach Wojskowych w symbolicznym grobie jej męża. Nasi goście podzielili się także licznymi wspomnieniami z lat powojennych i doświadczeniami nauki w "ognisku" Lisickiego. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 3PC, 2PA, 2PB

    • Wycieczka klasy 3PC do Muzeum Geograficznego

    • Nowa galeria Wycieczka klasy 3PC do Muzeum Geograficznego została dodana do albumu fotograficznego

     Klasa 3PC odwiedziła dzisiaj Muzeum Geologiczne przy ul. Rakowieckiej 4. Uczniowie obejrzeli zbiory skał wchodzące w budowę geologiczną naszego kraju. Podziwiali minerały, kryształy, skamieniałości a także wystawę meteorytów oraz czaszki naszych prehistorycznych przodków. Największe wrażenie zrobiły szkielety zwierząt z epoki lodowcowej m.in. mamuta, nosorożca wielkiego i niedźwiedzia włochatego.

    • Lekcja geografii i historii w hucie ArcelorMittal

    • Nowa galeria Lekcja geografii i historii w Hucie ArcelorMittal została dodana do albumu fotograficznego

     Dziś w ramach lekcji geografii i historii nasi uczniowie zwiedzili Hutę ArcelorMittal, która w tym roku świętuje 65. lat działalności. Ten potężny zakład rocznie produkuje ponad pół miliona ton stali w 500 gatunkach, tj 200 tys km prętów, co oznacza, że można by nimi 5 razy opleść Ziemię. Co drugi samochód w Europie zawiera stal wyprodukowaną w warszawskiej hucie. Od początku istnienia stal produkuje się tutaj wyłącznie ze złomu, a nie z rud żelaza. Rocznie przetapiane jest ok. 700 tys ton złomu więc huta jest potężnym zakładem recyklingu i jedynym w Polsce producentem stali łożyskowej. Huta ograniczyła emisję zarówno pyłów jak i CO2 o ponad 90%. ArcelorMittal to największy na świecie producent stali, działa na 5 kontynentach w ponad 60 krajach.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 49 w Warszawie
   • ul. Lwa Tołstoja 2; 01-910 Warszawa Poland
   • tel: +48 22 835 95 58 fax: +48 22 835 95 58
   • zs49@eduwarszawa.pl
   • admin@gorski.edu.pl
   • BIP: zs49.bip.um.warszawa.pl
   • e-PUAP: /ZSnr49Warszawa/domyslna
 • Media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych