• Nowa galeria Erasmus+ została dodana do albumu fotograficznego

To już 10 lat odkąd Erasmus+ zawitał w naszej szkole 😎 Czy widzieliście już nową, jubileuszową gazetkę przy pokoju nauczycielskim? Mija 10 lat od pierwszego projektu Erasmus+ w naszej szkole 😍🏫🎉

• Lustra w łazienkach

• Nowa galeria Lustra w łazienkach została dodana do albumu fotograficznego

🪞🔨🛠️ Odpowiadając na prośby uczniów, Samorząd Uczniowski zakupił ze środków Rady Rodziców zestaw luster do łazienek dla chłopców i dziewczynek. Dziękujemy Pani Profesor Barbarze Rybak za pomoc w wybraniu odpowiednich produktów.

• Klasy 3 SP w Manufakturze Czekolady

• Nowa galeria Klasy 3 SP w Manufakturze Czekolady została dodana do albumu fotograficznego

Trzecioklasiści spędzili miło czas na warsztatach w Manufakturze Czekolady. Każdy uczeń miał możliwość zaprojektowania własnej tabliczki czekolady, dołożenia wybranych dodatków smakowych, a na koniec samodzielnego jej zapakowania. W ten sposób dzieci poznały zawód cukiernika.

• 4PC w Teatrze Polskim na Antygonie

• Klasa 4PC w ramach akcji "Kulturalna szkoła na Mazowszu " ponownie zawitała w Teatrze Polskim. Tym razem na "Antygonie" Sofoklesa. Poznanie inscenizacji teatralnej i treści tego dramatu antycznego na pewno przyda się naszym tegorocznym maturzystom. Pierwszy raz mogliśmy oglądać w tym teatrze sztukę siedząc w lożach.

• Spotkanie z Powstańcem Warszawskim

• Nowa galeria Spotkanie z Powstańcem Warszawskim została dodana do albumu fotograficznego

16 lutego 2024r do naszej szkoły, na spotkanie z naszymi uczniami przybył powstaniec warszawski, żołnierz AK, płk dr inż Czesław Lewandowski ps. "Bystry". Gdy wybuchło powstanie miał 16 lat. Walczył w plutonie harcerskim 227 na Żoliborzu. Więzień niemieckiego obozu zagłady Stutthof. Nasz gość opowieściami o swoich doświadczeniach, walce podczas powstania, "przeniósł nas" w tamte czasy podczas żywej lekcji historii. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 6a, 7a, 1LE, 2LC, 1LB, 3PB. Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 49. Dziękujemy naszemu profesorowi, panu Tomaszowi Makowskiemu za zorganizowanie spotkania.

• Debata o Prawach Ucznia

• Nowa galeria Debata o Prawach Ucznia została dodana do albumu fotograficznego

👨‍🏫🤓🙋14 lutego wzięliśmy udział w 4. Warszawskiej Debacie o Prawach Ucznia w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. W jej trakcie rozmawialiśmy o pomysłach na ekologiczne rozwiązania w naszych szkołach. Była to okazja do wymiany doświadczeń i wspólnego poznania się.

• WALENTYNKI 2024

• Nowa galeria WALENTYNKI 2024 została dodana do albumu fotograficznego

❤️💝💌 W naszej szkole 14 lutego obchodziliśmy Walentynki. Uczniowie przyszli ubrani do szkoły na czerwono lub z serduszkowymi motywami. Działała poczta walentynkowa. Samorząd Uczniowski dzięki finansowej pomocy Rady Rodziców udekorował szkolne korytarze.

• Warsztaty w klasach 1 liceum

• W naszej szkole odbyły się warsztaty psychologiczno-motywacyjne w ramach projektu Inspiracja. Celem spotkania było zbudowanie mocnej koncepcji siebie, zdobycie umiejętności wyznaczania i realizowania własnych celów. Na prośbę Magdaleny Kaptur do naszej szkoły przyjechał Pan Robert Karasiewicz, mówca motywacyjny, który poprowadził spotkanie z młodzieżą w 1 klasach LO.

• 1LD w Teatrze Polskim

• 1LD w Teatrze Polskim na sztuce p.t."Awantura w Chioggi " C. Goldoniego. Kolejny spektakl w ramach programu "Kulturalna szkoła na Mazowszu". Młodzież mogła podziwiać świetną grę aktorską, piękną scenografię i przede wszystkim poznać tekst tytułowej komedii. Sztuka wszystkim bardzo się podobała 😊

• DZIEŃ OTWARTY - SZKOŁA PODSTAWOWA

• Serdecznie zapraszamy rodziców kandydatów do KLASY 1 Szkoły Podstawowej

na dzień otwarty, który odbędzie się w środę 14 lutego 2024 r.

o godzinie 18:00 w holu na 1 piętrze.

W planie spotkanie z Dyrektorem oraz zwiedzanie szkoły.

• REKRUTACJA

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem rekrutacji

do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Szczegóły w zakładkach:

• Finał WOŚP

• Nowa galeria Finał WOŚP została dodana do albumu fotograficznego

Za nami kolejny finał WOŚP, a w finale brali udział nasi uczniowie, którzy kwestowali z puszkami oraz prężnie działali w sztabie. ❤️

• Wolontariusz lubi pomagać

• Delegacja naszych wolontariuszy była w MDK im. M. Gwizdak na spotkaniu "Wolontariusz lubi pomagać". Wolontariusze z różnych szkół mogli wspólnie spędzić czas i zintegrować się.

• Konkursy świetlicowe okres I 2023-24

• 10 stycznia odbył się w naszej szkole apel dla uczniów z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III podczas którego zostały rozdane nagrody i dyplomy dla uczniów za udział w konkursach świetlicowych☺️Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy 🙂 Podczas apelu zostały przedstawione uczniom zasady bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych❄️☃️, w formie krótkich scenek. Życzymy wszystkim udanych, a przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych⛄️⛸️🛷❄️

• Teatr Polski - "Awantura w Chioggi"

• 09.01.24 rozpoczęliśmy nowy rok z programem " Kulturalna szkoła na Mazowszu" w Teatrze Polskim sztuką C. Goldoni p.t. " Awantura w Chioggi ". To opowieść o zżytej społeczności małej, nadmorskiej miejscowości. Jednak plotki i intrygi burzą ten spokój i doprowadzają do wielkiej awantury. Żywiołowość, dialogi, humor oraz świetna gra aktorska wywołały u wszystkich dużo pozytywnych emocji i uśmiechu.