• ANDRZEJKI '22

    • Nowa galeria ANDRZEJKI '22 została dodana do albumu fotograficznego

     Andrzejkowa środa w naszej szkole przebiegała pod hasłem wróżb i zabaw. Samorząd Uczniowski zorganizował charytatywną kawiarenkę podczas, której każdy mógł wywróżyć sobie coś wyjątkowego i zjeść słodkość. A część z nich przygotowała się już do dzisiejszego meczu 😍👍 Takie szkolne inicjatywy są znakomitym pomysłem na jesienną chandrę i towarzyską integrację. :)

    • LEKCJA W TERENIE KLASY 1LA

    • Nowa galeria LEKCJA W TERENIE KLASY 1LA została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie z klasy 1LA uczestniczyli w lekcji w terenie, śladami bohaterów książki "Kamienie na szaniec". Uczniowie poznali historię miejsc takich jak: Arsenał, Pawiak, czy Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Al. Szucha.

    • KONKURS ANGLOJĘZYCZNY

    • Konkurs anglojęzyczny zapraszamy do udziału. St Andrew On the 30th November we celebrate the feast day of patron Saint of Scotland. He is the patron saint of many other countries. In Scotland that day is a bank holiday. Our English teachers are organising two competitions connected with the festival. HAPPY SAINT ANDREW'S DAY.

    • PACZUSZKA DLA MALUSZKA

    • Nowa galeria PACZUSZKA DLA MALUSZKA została dodana do albumu fotograficznego

     Szanowni Państwo, w dniach od 28 listopada do 22 grudnia br. nasza szkoła bierze udział w akcji "Paczuszka dla Maluszka" organizowanej przez Fundację Małych Stópek. Nasze dary zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki i Dziecka w Piasecznie. W wejściu do szatni stanęła choinka, pod którą można składać następujące dary: -słodycze; -artykuły szkolne: bloki do rysowania, ryzy papieru, kredki, plastelina, farby, itp.; -środki czystości, takie jak: proszki, płyny do prania ubrań dziecięcych, mydła, szampony dziecięce, żele, kremy dla dzieci, produkty hipoalergiczne, itp. Na choince wiszą bombki - część z nich pochodzi z Fundacji, a część jest efektem pracy uczniów klas 0-3 naszej szkoły. Każdy, kto przyniesie jakiś produkt, proszony jest o zabranie jednej bombki jako cegiełki. Bombki będą sukcesywnie dowieszane, proszę więc nie martwić się o ich liczbę. Zachęcamy do udziału w akcji, Wolontariusze wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu.

    • SPOTKANIE Z PANEM PŁK CZESŁAWEM LEWANDOWSKIM

    • Nowa galeria SPOTKANIE Z PANEM PŁK CZESŁAWEM LEWANDOWSKIM została dodana do albumu fotograficznego

     Dzisiaj naszym gościem był Pan płk Czesław Lewandowski ps. „Bystry”, żołnierz AK. Ur. 17 października 1928 r. Związany z naszą dzielnicą od urodzenia. Wybuch wojny zastał go na Marymoncie, gdzie mieszkał wówczas z rodziną, miał 11 lat. Wspominał: "Wojna rujnuje wszystko, nie tylko dobra materialne ale i psychikę". Opowiadał o doświadczeniu ogromnego głodu i wstrząsającą historię losów jego najbliższej rodziny. W 1942r. po wyjściu z domu, zaginęła mama. Nasz gość, jako najstarszy w domu, sam opiekował się czwórką rodzeństwa do momentu rozdzielenia ich do trzech różnych ośrodków pomocy. Byli okrutnie traktowani, dwie siostry zmarły. Od 1942 r. członek Szarych Szeregów. Jako harcerz działał w Małym Sabotażu, liczne akcje zwiadowcze, akcje kinowe, łącznik przekazujący meldunki do getta. Opowiadał o przerażających obrazach z getta. Gdy wybuchło Powstanie Warszawskie miał prawie 16 lat. Walczył na Żoliborzu jako strzelec w Obwodzie II „Żywiciel”, pluton 217. Brał udział m.in. w jednej z najbardziej krwawych walk w Powstaniu, o Dworzec Gdański. Po aresztowaniu przez Niemców, wywieziony w nieznane. Okazało się, że na północ. Był więźniem niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof od września 1944 r. do marca 1945 r. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 1LC, 1LF, 3PA i 4PA.

    • BIELAŃSKA LIGA MISTRZÓW

    • Nowa galeria BIELAŃSKA LIGA MISTRZÓW została dodana do albumu fotograficznego

     W sobotę 26 listopada nasze reprezentacje w piłce siatkowej wzięły udział w rozgrywkach Bielańskiej Ligi. Mecze odbywały się w hali CRS przy ul. Lindego. Dziewczęta zajęły 5 miejsce a chłopcy 4, zdobywając puchar. Gratulacje dla obydwu drużyn, które zagrały bardzo dobre mecze, walcząc o każdą piłkę. Gratulujemy jesteście wspaniali 🏐👍❤️😍 Dziękujemy ❤️❤️❤️ Brawo trenerka B.Opiela😍❤️🏐

    • SPOTKANIE Z PANIĄ BARBARĄ PIOTROWSKĄ

    • Nowa galeria SPOTKANIE Z PANIĄ BARBARĄ PIOTROWSKĄ została dodana do albumu fotograficznego

     Naszym gościem była Pani Barbara Piotrowska, świadek historii. Mieszkała w Warszawie, na Żoliborzu podczas okupacji i Powstania Warszawskiego. Gdy wybuchło powstanie miała 8 lat. Po upadku powstania, przeszła przez obóz przejściowy „Dulag 121” w Pruszkowie i została wywieziona i osadzona wraz z matką, na początku października 1944r. w obozie koncentracyjnym Ravensbrück. Wspominała ciężką pracę na roli u znęcającego się nad kobietami niemieckiego chłopa. Opowiadała o doświadczeniach podczas "marszu śmierci". Po powojennej tułaczce, do Warszawy wróciła z mamą w lipcu 1946r.

    • UDZIAŁ KLASY 3b W PROJEKCJE "SZKOŁA MUZ"

    • Nowa galeria UDZIAŁ KLASY 3b W PROJEKCJE "SZKOŁA MUZ" została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w projekcje "Szkoła muz" organizowanym przez Bielański Ośrodek Kultury. Podczas warsztatów poznali elementy kultury oraz życia codziennego Indii, Afryki i Australii. Swoje wrażenia z obcowania z inną kulturą przedstawili za pomocą farb i pędzla. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

    • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT BohaterON

    • Nowa galeria OGÓLNOPOLSKI PROJEKT BohaterON została dodana do albumu fotograficznego

     Nasza szkoła kolejny rok bierze udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON, który polega na upamiętnieniu i uhonorowaniu uczestników Powstania Warszawskiego. W trakcie zajęć Koła Młodych Historyków odbyły się warsztaty w ramach tej akcji. Uczniowie obejrzeli przygotowane przez organizatorów filmy edukacyjne, a następnie wspólnie napisali wirtualną kartkę dla weteranów Powstania Warszawskiego.

    • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO

    • Nowa galeria TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie SP 370 wzięli udział w pierwszej edycji TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO⚽️🇵🇱, który został rozegrany w Białołęckim Ośrodku Sportu. Udział w turnieju wzięło 16 ekip z Warszawy,Mińska Mazowieckiego,Białystoku,Opoczna. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę oraz Dzielnice Bielany i zajęli wysokie 5 miejsce💪⚽️👏 Brawo!!! Brawo!!!😄❤️Brawo trenerka Sylwia Zawacka

    • WYCIECZKA DO KINA KLASY 3PA

    • Nowa galeria WYCIECZKA DO KINA KLASY 3PA została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie z klasy 3PA wybrali się do kina na film ,,Grodno'39". Ten niezwykle przejmujący film opowiada o drugiej wojnie światowej widzianej oczami 12 letniego chłopca. Piękna i wzruszająca opowieści o historii naszego kraju, odwadze, bohaterstwie i okrucieństwie dokonanym na narodzie polskim przez niemieckich i rosyjskich okupantów.

    • KĄCIK CHILLOWO - SZAMKOWY

    • W naszej szkole powstanie „Kącik Chillowo - Szamkowy”, który zostanie zrealizowany w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.  Już nie możemy się doczekać :)​​​​​​

     Więcej informacji w filmiku:​​​​​​

     ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

     ​​​​​​​

     ​​​​​​​

    • SPOTKANIE Z PANEM PORUCZNIKIEM JANUSZEM MAKSYMOWICZEM

    • Nowa galeria SPOTKANIE Z PANEM PORUCZNIKIEM JANUSZEM MAKSYMOWICZEM została dodana do albumu fotograficznego

     Naszym gościem był Pan porucznik Janusz Maksymowicz, prezes Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP. Gdy wybuchło Powstanie Warszawskie nasz gość miał 17 lat. Był żołnierzem Armii Krajowej w stopniu kaprala. Oddział w którym służył, bronił okolic Arsenału i Banku Polskiego czyli Starego Miasta od zachodu. Kompania szturmowa AK - P.20 Zgrupowanie „Sosna”. Tu został ranny, Niemiec przestrzelił mu prawą ręką. Nasz gość wspominał przejście kanałami z Pl. Krasińskich na Nowy Świat, które „było trwało wieczność”. Do końca powstania pozostał w Śródmieściu. Wywożony przez Niemców, uciekł z transportu kolejowego jeszcze na przedmieściach Warszawy. Ojciec naszego gościa walczył w legionach Piłsudskiego, brał udział w Bitwie Warszawskiej 1920r. W 1934r. rodzina przeniosła się z Bródna na Starówkę. Zamieszkali na ul. Jezuickiej, tu zastał ich wybuch wojny. Nasz gość wspominał życie pod okupacją w Warszawie. Był łącznikiem, roznosił biuletyn informacyjny i przekazywał meldunki, rozkazy. W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 2PD, 1LB, 1LC.

    • FESTIWALU PIOSENKI JONASZA KOFTY

    • Nowa galeria FESTIWALU PIOSENKI JONASZA KOFTY została dodana do albumu fotograficznego

     Uczennice naszego liceum: Laura Laskowska z 1LC oraz Kinga Niemirska i Natalia Żochowska z 2PB wzięły dziś udział w IV Festiwalu Piosenki Jonasza Kofty "Pamiętajcie o ogrodach", zorganizowanym przez Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej na Bielanach.😄👍❤️

    • DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA W KLASIE 4C

    • Nowa galeria DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA W KLASIE 4C została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie samodzielnie przygotowywali zdrowe oraz pyszne posiłki w formie sałatek, kanapek, szaszłyków oraz innych smakołyków. Dzieci miały przy tym dużo frajdy i zabawy, jednocześnie mogły przy tym nauczyć się niezwykle ważnych zdrowych nawyków żywieniowych. 🥗🌱🍓🍌🍅🍢

    • WYCIECZKA KLASY 2PB DO PAŁACU W WILANOWIE

    • Nowa galeria WYCIECZKA KLASY 2PB DO PALACU W WILANOWIE została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie z klasy 2PB wzięli udział w wycieczce do Pałacu w Wilanowie. Dzięki lekcji prowadzonej przez Panią przewodnik usłyszeli wiele ciekawostek związanych z barokową architekturą, podziwiali pokoje Króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Królewskich Ogrodów Światła.

    • WYCIECZKA KLASY 5B DO MUZEUM GEOLOGICZNEGO W WARSZAWIE

    • Nowa galeria WYCIECZKA KLASY 5B DO MUZEUM GEOLOGICZNEGO W WARSZAWIE została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie z klasy 5b odwiedzili dzisiaj Muzeum Geologiczne przy ul. Rakowieckiej 4. Uczniowie obejrzeli zbiory skał wchodzące w budowę geologiczną naszego kraju. Podziwiali minerały, kryształy, skamieniałości a także wystawę meteorytów oraz czaszki naszych prehistorycznych przodków. Wrażenie zrobiły szkielety zwierząt z epoki lodowcowej m.in. mamuta, nosorożca wielkiego i niedźwiedzia włochatego. Super zabawą w zdobywaniu wiedzy były poszukiwania odpowiedzi na pytania przygotowane przez muzeum.

    • LEKCJA HISTORII W GMACHU ZWIAZKU KOMBATANTÓW RP I BYŁYCH WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH

    • Nowa galeria LEKCJA HISTORII W GMACHU ZWIAZKU KOMBATANTÓW RP I BYŁYCH WIĘŹNIÓW POLITYCZNYCH została dodana do albumu fotograficznego

     Jako reprezentanci jednej z trzech warszawskich szkół, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć dzisiaj w spotkaniu i ciekawej lekcji historii w gmachu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych mieszczącym się w Al. Ujazdowskich. Usłyszeliśmy niezwykłe wspomnienia świadków II wojny światowej, Powstania Warszawskiego, więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych. W obecności reżysera, obejrzeliśmy jego film pt. "Świadek czasu pogardy" o nieprawdopodobnej historii Aliny Dąbrowskiej, która zmarła w ubiegłym roku, w wieku 98 lat, a była więźniem 5 obozów: KL Auschwitz, Ravensbrück, Malchow, Buchenwald i Leipzig. Na spotkaniu, ze strony świadków zbrodni padły ważne słowa przesłania dla młodzieży: "My już odchodzimy. To jaka będzie przyszłość, zależy od was".

    • WYCIECZKA KLASY 1LC I 1LD DO MUZEUM WIĘZIENIA PAWIAK

    • Nowa galeria WYCIECZKA KLASY 1LC I 1LD DO MUZEUM WIĘZIENIA PAWIAK została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie z klas 1LC i 1LD wzięli udział w wycieczce do Muzeum Więzienia Pawiak. Młodzież poznała historię tego szczególnego miejsca na mapie Warszawy. Zobaczyli korytarz więzienny, cele w tym kwarantanny i śmierci, które odtworzono według zachowanych rysunków, opisów i relacji więźniów. Obejrzeli wystawę z oryginalnymi elementami wyposażenia, wiersze, pamiętniki, kalendarze, grypsy oraz najróżniejsze drobne przedmioty wykonane przez więźniów. To była prawdziwa lekcja historii.

    • PIŁKA SIATKOWA

    • Nowa galeria PIŁKA SIATKOWA została dodana do albumu fotograficznego

     Medalowa drużyna w piłce siatkowej z Panią Trener🏐🥉🏆 Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów 👍😄

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 49 w Warszawie
   • ul. Lwa Tołstoja 2; 01-910 Warszawa Poland
   • tel: +48 22 835 95 58 fax: +48 22 835 95 58
   • BIP: zs49.bip.um.warszawa.pl
   • e-PUAP: /ZSnr49Warszawa/domyslna
 • Media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych