• Wycieczka do Łodzi

    • Nowa galeria Wycieczka do Łodzi została dodana do albumu fotograficznego

     19 października 2023 Samorząd Uczniowski Liceum zorganizował międzyklasową wycieczkę edukacyjną do Łodzi. Zwiedziliśmy Muzeum Stacja Radegast poświęcone historii łódzkiego getta, spacerowaliśmy ulicą Piotrkowską, a także obejrzeliśmy pozostałości po XIX wiecznej fabryce Izraela Poznańskiego.

    • Konferencja Zdrowia Psychicznego

    • Nowa galeria Konferencja Zdrowia Psychicznego została dodana do albumu fotograficznego

     18 października 2023 klasa 7a Szkoły Podstawowej oraz klasy 2LB i 3PB Liceum wzięły udział w Konferencji Zdrowia Psychicznego zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Bielan w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej im. Jonasza Kofty. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu Pana senatora Adama Bodnara, obejrzeć spektakl teatralny "Kocham Cię" Teatru Komedia, a także wziąć udział w dyskusji.

    • Klasa 5a w Łazienkach Królewskich

    • Nowa galeria Klasa 5a w Łazienkach Królewskich została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie klasy 5a wybrali się dziś na spacer do Łazienek Królewskich. Choć było trochę chłodno, humory dopisywały. Udało się nam nakarmić kilka wiewiórek, zobaczyć pawie, a nawet spotkać oko w oko z pięknym łabędziem. Oczywiście poznaliśmy kilka ciekawostek na temat budynków, znajdujących się w parku.

    • ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ - ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

    • Nowa galeria ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ - ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH została dodana do albumu fotograficznego

     13 października 2023 obchodziliśmy w naszej szkole 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystą akademię otworzył Pan Dyrektor Mirosław Patoleta, następnie głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców. Podczas spotkania miało miejsce ślubowanie klas pierwszych LX Liceum Ogólnokształcącego oraz pasowanie Zerówczaków i klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej. Uczniowie przedstawili prezentację poświęconą Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektor Szkoły wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom administracji szkoły. Uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie klas pierwszych i trzecich Szkoły Podstawowej, a także zespół uczniów z Liceum "Górski Band". Radzie Rodziców dziękujemy za pamięć, życzenia oraz przyczynianie się do większego komfortu pracy nauczycieli.

    • LEKCJE HISTORII - klasy 5a i 5b

    • Nowa galeria LEKCJE HISTORII - klasy 5a i 5b została dodana do albumu fotograficznego

     W minionym tygodniu uczniowie z klas 5a i 5b na lekcjach historii mieli okazję wcielić się w starożytnych Sumerów, używając glinianych tabliczek do zapisu pisma klinowego, a także starożytnych Fenicjan i Greków pisząc różne wyrazy w ich alfabetach. To była świetna okazja do poznania historii i rozwoju pisma oraz alfabetu.

    • ZIELONA SZKOŁA KLAS 2LA I 2LB

    • Nowa galeria ZIELONA SZKOŁA KLAS 2LA I 2LB została dodana do albumu fotograficznego

     W dniach 4-6 października nasza młodzież z klas II LB i II LA wyjechała na 3-dniową zieloną szkołę Camp Serwy. Obóz położony nad jeziorem Serwy we wspaniałym otoczeniu Puszczy Augustowskiej dostarczył naszym uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Pełni zapału ruszyliśmy do wszystkich aktywności, które nam tu zaproponowano. Pomimo deszczu i chłodu, nie były nam straszne wyprawy kajakowe po jeziorze i wokół Wyspy Kormoranów, gdzie dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy o tych ptakach. Widzieliśmy tam również orle gniazdo. Wycieczka rowerowa do lasu była wspaniałą nauką o wieku i rodzajach drzew, a także o pracy w lesie. Park linowy spodobał się szczególnie chłopakom, choć tak naprawdę każdy mógł się tu sprawdzić. Gry zespołowe - takie jak palant, dwa ognie, koszykówka, itd. a także wieczorne zakłady pomogły nam wzajemnie się poznać i poznać swoje słabe i mocne strony. Okazało się, że nie zawsze ten, kto jest największy, jest też najbardziej wytrzymały i najsilniejszy. Podsumowaniem pierwszego dnia było wieczorne ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz pięknym księżycem i gwiazdami w tle, a czas uprzyjemniała muzyka gitarowa naszego zespołu Górale. Z dala od telewizji, Internetu i gier komputerowych cieszyliśmy się pięknem przyrody i mieliśmy wreszcie czas, by się poznać lepiej i się zintegrować. Okazało się, że nawet tak prosta gra jak mini golf czy wspólne huśtanie się, może być powodem do wspólnej radości i rozmowy. Dni mieliśmy wypełnione do ostatniej niemal minuty, a dopełnieniem wszystkiego były naprawdę wspaniałe domowe posiłki oraz fajna, młoda i kreatywna kadra obozu, której jesteśmy bardzo wdzięczni za cierpliwość. Polecamy wszystkim ten rodzaj aktywności i integracji. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś powtórzymy taki wyjazd.

   • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
    • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

    • Ślubowanie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego

     oraz pasowanie na ucznia klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Oddziału Przedszkolnego

     odbędzie się w piątek 13 października o godzinie 11:30 w sali gimnastycznej.

      

     Obowiązuje strój galowy.

    • OGÓLNOPOLSKA AKCJA "MŁODZI GŁOSUJĄ"

    • Nowa galeria OGÓLNOPOLSKA AKCJA "MŁODZI GŁOSUJĄ" została dodana do albumu fotograficznego

     10 października 2023 w naszej szkole odbyły się prawybory do Parlamentu, zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji "Młodzi Głosują". Uczniowie samodzielnie przygotowali i przeprowadzili szkolne wybory, dowiadując się czym jest aktywność obywatelska i poznając działanie demokracji w praktyce. Rezultaty głosowania zostaną przedstawione w przyszłym tygodniu.

    • WSPÓŁPRACA Z UKSW

    • Nowa galeria WSPÓŁPRACA Z UKSW została dodana do albumu fotograficznego

     26 września 2023r. uczniowie klas 4PA i 4PB uczestniczyli w badaniach fokusowych dotyczących diagnozy zjawiska przemocy na terenie UKSW w ramach projektu badawczego realizowanego przez Fundację Niezależnych Inicjatyw Studenckich im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Program Przeciwdziałania Przemocy w rodzinie. Młodzież naszej szkoły spisała się na 6+. Jesteśmy z Was dumni! Pedagog Anita Jaskólska, Psycholog Sandra Tkaczyk

    • Z ŻYCIA ŚWIETLICY

    • Nowa galeria Z ŻYCIA ŚWIETLICY została dodana do albumu fotograficznego

     W świetlicy się nie nudzimy, wiele ciekawych rzeczy robimy🙂 W tym tygodniu uczniowie przygotowali ciekawe prace plastyczne, grali zespołowo w Twistera, rozwiązywali interaktywne quizy i tańczyli z wykorzystaniem układów z programu ,,Just dance".

    • SPOTKANIE Z POWSTAŃCEM WARSZAWSKIM

    • Nowa galeria SPOTKANIE Z POWSTAŃCEM WARSZAWSKIM została dodana do albumu fotograficznego

     6 października 2023r. naszym gościem był Pan Bogdan Bartnikowski ps „Mały”. Uczestnik Powstania Warszawskiego i więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz -Birkenau o numerze: 192731. W powstaniu walczył na Ochocie, w obronie Reduty Kaliskiej, miał wówczas skończone 12 lat. Po aresztowaniu wraz z matką, 11 sierpnia wywiezieni pierwszym transportem z powstańczej Warszawy do Auschwitz, gdzie przeżyli 5 miesięcy. Przewiezieni do obozu pracy w Berlinie, gdzie podczas alianckich nalotów, w ciągłym głodzie i ryzyku śmierci, odgruzowywał miasto. Po odzyskaniu wolności, 30 kwietnia 1945r. wrócił pod swoje zniszczone mieszkanie na Ochocie, przy ul. Kaliskiej 15 i wtedy też dowiedział się, że w powstaniu zginął jego ojciec, z którym widział się po raz ostatni 10 sierpnia 1944r. Grobu ojca nie ma, jedynie zapisane nazwisko na Murze Pamięci w Muzeum Powstania Warszawskiego. Po wojnie P. Bogdan był uczniem słynnej szkoły im. S. Batorego w Warszawie. Po studiach został pilotem wojskowym. Obecnie działa w Związku Powstańców obwód IV AK Ochota, pisze książki historyczne oraz wiersze. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 1LD, 1LE, 1LC, 3PB. Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 49 oraz dzięki naszemu nauczycielowi geografii, Panu Tomaszowi Markowskiemu.

    • WARSZTATY SAMORZĄDOWE

    • Nowa galeria WARSZTATY SAMORZĄDOWE została dodana do albumu fotograficznego

     6 października 2023 na zaproszenie warszawskiego rzecznika praw uczniowskich, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w debacie dotyczącej przestrzegania praw najmłodszych w szkole. W spotkaniu brało udział 120 uczestników z 24 szkół warszawskich.

    • BIELAŃSKIE LEKCJE ZDROWEGO ŻYWIENIA

    • Nowa galeria BIELAŃSKIE LEKCJE ZDROWEGO ŻYWIENIA została dodana do albumu fotograficznego

     ‼️Odpowiednie żywienie🥕🍎🍌 oraz aktywność fizyczna🏃‍♀️🏊⛹️‍♂️ jest warunkiem prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego.❗️ Właściwe nawyki żywieniowe odgrywają kluczową rolę w profilaktyce nadwagi i otyłości. ❗️Za nami kolejne "Bielańskie lekcje zdrowego żywienia". W warsztatach tym razem udział wzięli uczniowie klas piątych.❗️Program objęty patronatem Grzegorz Pietruczuk- Burmistrz Dzielnicy Bielany ma na celu uświadamiać dzieci o sposobie zdrowego odżywiania🥑🥦🍅 i korzyści jakie wpływają na rozwój fizyczno-intelektualny. ZDROWE DZIECKO-TO ZDROWY DOROSŁY‼️ ❗️Poruszane tematy to: ➡️ Zbilansowane posiłki ➡️ Źródła białka, węglowodanów ➡️ Źródła błonnika, witamin z grupy B, wapnia, żelaza oraz magnezu. ➡️Ryby w diecie ➡️Nawodnienie ➡️Czym zdrowym zastąpić słodycze ➡️Aktywność fizyczna Po przeprowadzeniu prezentacji i dyskusji dzieci miały za zadanie zrobić zdrową owsiankę dodając różnych owoców, nabiału, napoi roślinnych oraz orzechów i pestek z dyni. Dziękujemy Urząd Dzielnicy Bielany | Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany | Robert Banasiuk - Sportowiec/Psychodietetyk/Dietetyk/Trener Fundacja Polskiej Sztafety 4x400M Karol Radke

    • POLA NADZIEI

    • Nowa galeria POLA NADZIEI została dodana do albumu fotograficznego

     Klasa 0a z klasami pierwszymi Szkoły Podstawowej zasadziły dziś żonkile w ramach akcji POLA NADZIEI

    • MUZEUM GEOLOGICZNE - KLASA 5a

    • Nowa galeria MUZEUM GEOLOGICZNE - KLASA 5a została dodana do albumu fotograficznego

     29 września klasa 5a odwiedziła Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach "Rozpoznawanie skamieniałości" 🦖 Mieli również okazję usłyszenia wielu ciekawostek podczas zwiedzania muzeum.

   • 16 URODZINY MŁODZIEŻOWEJ RADY BIELAN
    • 16 URODZINY MŁODZIEŻOWEJ RADY BIELAN

    • Młodzieżowa Rada Bielan serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w imprezie z okazji 16-tej rocznicy utworzenia MRB!

     W programie m.in. festiwal kolorów, pokaz fireshow oraz koncerty muzyczne!!!

     Bądźcie z nami już 2 października od godziny 14:00 w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej, ul. Szegedyńska 9a

     Zapraszamy!

    • BIEGI SZTAFETOWE - LICEUM

    • Nowa galeria BIEGI SZTAFETOWE - LICEUM została dodana do albumu fotograficznego

     26 września na terenie Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w sztafetowych biegach przełajowych. Niestety nie udało się zebrać drużyny dziewcząt, ale reprezentacja chłopców wystartowała i ukończyła bieg z niezłym rezultatem. Każdy z sześciu zawodników musiał pokonać dystans 1000 m.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 49 w Warszawie
   • ul. Lwa Tołstoja 2;
    01-910 Warszawa


    Poland
   • tel: +48 22 835 95 58
    fax: +48 22 835 95 58
   • BIP: zs49.bip.um.warszawa.pl
   • e-PUAP: /ZSnr49Warszawa/domyslna
 • Media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych