• SZLACHETNA PACZKA

    • Nowa galeria SZLACHETNA PACZKA została dodana do albumu fotograficznego

     Drodzy Uczniowie, Rodzice, Opiekunowie oraz Nauczyciele!

     Po przywitaniu Nowego Roku, zapraszamy Państwa do wrócenia pamięcią do końca roku i piękna jakie wspólnie podarowaliśmy Pani Anecie i Jej Rodzinie. Oto relacja od Wolonatiurszki, opiekującej się Rodziną:

     👨‍👩‍👧‍👦Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki Do rodziny dotarliśmy w sobotnie popołudnie, chociaż na dworze było już ciemno. Otworzył nam zadowolony pan Adam wraz z Antonim. Wolontariusze wnosili paczki, a ja uściskałam każdego z członków rodziny. Wszyscy byli radośni i zaciekawieni tym, co się wydarzy. Gdy do mieszkania wnieśliśmy wszystkie paczki, podeszła do mnie Alicja i wręczyła mi narysowaną przez siebie laurkę. Przytuliła się do mnie mocno, a łzy wzruszenia pociekły mi po policzkach. Zaczęliśmy rozpakowywanie paczek. Pan Adam wyciągnął buty dla Antoniego. Obaj patrzyli na siebie zaskoczeni, a chłopiec zaczął skakać po kanapie z radości, następnie ubrał buty i biegał po mieszkaniu. Pan Adam nie krył radości. Wziął syna na ręce i chwalił buty. Za chwilę, z kolejnej paczki wyjęliśmy adidasy dla Alicji. Tata założył je córce i oboje tańczyli z radości. W tym czasie pani Aneta wyjmowała kolejne produkty i płakała. Zaczęła mnie przytulać i zachwycać się wszystkim, co było w paczkach. Dziękowała i mówiła, że dzięki temu, święta w końcu będą pełne radości, a nie zmartwienia o to, co włożą do garnka. Otwierała kolejne paczki i dziękowała. W międzyczasie, Amelia i Nadia znalazły bony do sklepu i planowały, co sobie za to kupią. Były nieco zawstydzone, ale zadowolone, że czekają je super zakupy. Pytały: "To na pewno dla nas? Ale super! To kiedy idziemy na zakupy?". Kolejne paczki, to kolejne radości. Antoni rozpakował swój prezent, złapał mnie za ramię i powiedział: "No, to właśnie chciałem i są te karty. Tatooooo, patrz.". Obaj z panem Adamem podziwiali to, co pokazywał chłopiec. Za chwilę z paczki wyjęłam świąteczną torbę prezentową, w której były słuchawki bezprzewodowe dla pana Adama. Uniosłam je do góry że słowami: "ooooo chyba ktoś tu był grzeczny w tym roku, bo Mikołaj przyniósł coś dla pana.". Ojciec rodziny przejął ode mnie prezent i z uśmiechem na twarzy oznajmił, że chyba dziś nie pójdzie spać, chyba, że ze słuchawkami na uszach i że „nie będę Was słuchał”, co było żartem i rozbawiło całą rodzinę. Następnie znaleźliśmy biopaliwo do biokominka, pani Aneta popatrzyła na mnie z wdzięcznością i przytuliła prezent. Nie mniejszą radość sprawiły pościele. Rodzina od razu rozdysponowała je między sobą. Chwilę później, pani Aneta zobaczyła prezent dla Alicji - od razu zaczęły składać upominek i bawić się nim. Każdy z członków rodziny znalazł coś dla siebie i widać było, że są zachwyceni. Na koniec, otrzymałam przepiękną laurkę dla Państwa. Przygotowały ją Amelia z Nadią. Uściskałam dziewczyny, potem kolejnych członków rodziny. W poniedziałek otrzymałam od pani Anety zdjęcie zmywarki wraz z zawartością i podziękowaniami.

     ❤️Słowo od Rodziny Bardzo dziękujemy każdemu, kto nam pomógł. Paczka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zapiera dech w piersiach. Dziękujemy. Jesteście Państwo aniołami. Będziemy Wam wdzięczni do końca życia. Sprawiliście, że ten ciężki dla nas czas, jest choć trochę bardziej kolorowy. Życzymy Wam wszystkiego dobrego, wspaniałości, niech dobro wraca ze zdwojoną siłą. Poza tym, ciepłych, spokojnych i błogosławionych świąt. Niech nowy rok przyniesie wszystko, co najlepsze. Dziękujemy!

     ❤️Słowo od Wolontariusza Przeogromnie dziękuję za współpracę. Naprawdę, zrobiliście Państwo dobrą robotę i daliście rodzinie mnóstwo dobra i nadzieję na lepsze jutro. Paczka była dosłownie szyta na miarę. Byłam zaskoczona, jak mocno zwróciliście Państwo uwagę na szczegóły. Przekazanie paczki było niesamowitym przeżyciem, wzruszenie przeplatało się z radością. Miałam wrażenie, że współpracowaliśmy ze świętym Mikołajem, a paczka była pakowana przez elfy w Laponii. Niesamowite. Państwa ogrom zaangażowania i chęci niesienia bezinteresowanej pomocy potrzebującym jest niesamowity! Dziękujemy Państwu raz jeszcze! 🥇

     Prezydium Rady Rodziców

    • ŻYCZENIA ŚWIATECZNE

    • Tradycyjnie jak co roku, sypią się życzenia wokół, większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych. A ja życzę, moi mili, Byście święta te spędzili, tak jak każdy marzy. Niech się Wam w Nowym Roku darzy. :)    

     Urszula Krajewska

      

    • JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE ☃️❄️🧑‍🎄

    • Nowa galeria JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE ☃️❄️🧑‍🎄 została dodana do albumu fotograficznego

     Szanowni Nauczyciele i Pracownicy szkoły,

     Życzymy spokojnych, prawdziwie radosnych, magicznych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych uśmiechu, ciepła i wdzięczności, za to co mamy i czego doświadczamy. Życzymy dużo dobroci i życzliwości, uśmiechu na twarzy i radości z każdego nadchodzącego dnia, wiary w to co przed nami, odwagi by wyrażać siebie w każdej sytuacji. Niech te radosne Święta Bożego Narodzenia, niosą ze sobą dużo ciepła i zrozumienia. Niech będzie to czas, który nas rozpromieni, napełni optymizmem i pozwoli odetchnąć od zgiełku codzienności dzieląc swe serce i chwile między bliskich i przyjaciół.

     Samorząd Uczniowski

    • SZLACHETNA PACZKA

    • Nowa galeria SZLACHETNA PACZKA została dodana do albumu fotograficznego

     Nasza Młodzież, Rada Rodziców, Rodzice i Nauczyciele mocno zaangażowali się w pomaganie innym. Przez cały miesiąc pod czujnym okiem Rady Rodziców zbierane były dary dla Rodziny. Spakowane paczki, jadą do punktu odbioru fundacji Szlachetnej Paczki ♥️

     Dziękujemy Darczyńcom i Osobom zaangażowanym przy organizacji przedsięwzięcia.

     "Dla serc najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą." - Adam Asnyk

    • WYCIECZKA KLASY 2PB I KLASY 1LD DO MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI

    • Nowa galeria WYCIECZKA KLASY 2PB I KLASY 1LD DO MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI została dodana do albumu fotograficznego

     Dziś nasi uczniowie z klas: 2PB i 1LD mieli lekcję historii na terenie Muzeum Niepodległości. 🙂 Na zaproszenie prezes Fundacji Cultura Memoriae i dyrekcji Muzeum Niepodległości, uczestniczyliśmy w ciekawym, historyczno - edukacyjnym spotkaniu poświęconym prezentacji książki "Ravensbrück - kobiecy obóz koncentracyjny". Przekazywanie pamięci 🇵🇱 Wysłuchaliśmy również wspomnień Pani Barbary Piotrowskiej, która została wywieziona po Powstaniu Warszawskim i osadzona z matką, w obozie koncentracyjnym Ravensbrück.

    • KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA POWSTAŃCÓW

    • Nowa galeria Kartki świąteczne dla Powstańców została dodana do albumu fotograficznego

     Już tradycyjnie, przed Świętami, nasi uczniowie pamiętają o "świadkach historii", starszych osobach, naszych bohaterach i uczestnikach Powstania Warszawskiego, którzy swoją młodość przeżywali inaczej niż my, często poświęcając swoje talenty, zdrowie i ryzykując życiem dla dobra naszej Ojczyzny przy wsparciu Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 49, przesłaliśmy bezpośrednio do 20. naszych Powstańców kartki świąteczne z życzeniami i podziękowaniami. Kartki własnoręczne wykonane przez naszych uczniów z klas: 4PD, 3PC, 3PB, 2PB, 2PD 😊

    • SPOTKANIE Z WYCHOWAŃCAMI POWOJENNEJ SZKOŁY WOJCIECHA GÓRSKIEGO

    • Nowa galeria SPOTKANIE Z WYCHOWAŃCAMI POWOJENNEJ SZKOŁY WOJCIECHA GÓRSKIEGO została dodana do albumu fotograficznego

     13 grudnia 2022r., w ramach świętowania 145 lat szkół Wojciecha Górskiego, naszymi gośćmi byli "wychowańcy" powojennej szkoły Wojciecha Górskiego; Pani Barbara Syrenicz ur. 1935r., Pan Albert Kotkowski ur. 1936r., Pan Wojciech Brański ur. 1935r. Nasi uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek związanych z zasadami nauki w szkole Górskiego, zwyczajami, sytuacją szkoły w powojennej Polsce. Ponadto nasi goście wracali wspomnieniami do czasów z końca II wojny światowej, okupacji, wywózki z Warszawy po upadku Powstania Warszawskiego i powrotu do zniszczonej Warszawy. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas: 3PB, 2PB i 1LD.

    • GRA CHARYTATYWNA POD PATRONATEM ONZ ORAZ WFP

    • Nowa galeria GRA CHARYTATYWNA POD PATRONATEM ONZ ORAZ WFP została dodana do albumu fotograficznego

     Szanowni Uczniowie, Rodzice oraz Nauczyciele! Wzorem zeszłego roku zachęcamy do udziału w grze charytatywnej pod patronatem ONZ oraz WFP. Dzięki rozwiązywaniu quizów w różnych kategoriach zbieramy wirtualne ziarenka ryżu, które następnie zamieniają się w realną pomoc dla krajów dotkniętych klęska głodu. Szczegółowe informacje w Ogłoszeniach na Librusie oraz u nauczycieli języka angielskiego.

    • LEKCJA HISTORII W KLASIE 3PA

    • Nowa galeria LEKCJA HISTORII W KLASIE 3PA została dodana do albumu fotograficznego

     Dzisiaj lekcja historii na ulicach Warszawy. Klasa 3PA poznała miejsca związane z życiem i działalnością Józefa Piłsudskiego. Data nieprzypadkowa, gdyż 5 grudnia przypada 155 rocznica urodzin głównego współtwórcy naszej niepodległości.

    • ROZGRZEWKA W RYTMACH ZUMBY

    • W związku z awarią sieci ciepłowniczej w naszej szkole było dzisiaj trochę chłodniej. Postanowiliśmy więc rozgrzewać się w rytmach zumby.

    • KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM🎅🎁

    • Nowa galeria KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM🎅🎁 została dodana do albumu fotograficznego

     Dziś wymarzone prezenty🎁pojechały do dzieciaków z ukraińskich domów dziecka, które przebywają w Ustce. Udało to się dzięki pieniądzom zebranym w listopadowej kawiarence charytatywnej🍰☕️Serdeczne podziękowania za wsparcie dla Pani Dyrektor Urszuli Krajewskiej oraz uczniów i rodziców za przygotowanie pysznych ciast🍪🥧Wielkie dzięki dla klasy 2PB za organizacje. JESTEŚCIE NAJLEPSI❤️ Czasami wystarczy tak NIEWIELE, aby dać tak WIELE :) Zespół Szkół nr 49 MA TĘ MOC💪❤️💪

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 49 w Warszawie
   • ul. Lwa Tołstoja 2; 01-910 Warszawa Poland
   • tel: +48 22 835 95 58 fax: +48 22 835 95 58
   • BIP: zs49.bip.um.warszawa.pl
   • e-PUAP: /ZSnr49Warszawa/domyslna
 • Media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych