• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH

    • Nowa galeria NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH została dodana do albumu fotograficznego

     Dziś również w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, nasi uczniowie zwiedzili dawne więzienie przy ul. Rakowieckiej. Golgota Warszawy. Po wojnie, w miejscu tym, przeznaczonym na ok 800 skazanych, komuniści więzili nawet 7 tys. osób i do 1956r. zamordowali tu ponad 350 osób (rozstrzeliwując lub wieszając). Wśród zamordowanych bohaterów: zastępca KG AK i szef Kedywu gen. A. E. Fieldorf „Nil”, prezes IV ZG WiN ppłk Łukasz Ciepliński „Pług”, mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”, rtm. Witold Pilecki - przetrzymywany w pawilonie 10, w celi 37, na 1 piętrze, a z nim 7 osób, w tym dwóch szpicli. To tu Kazimierz Moczarski przeprowadził „Rozmowy z katem” Jurgenem Stroopem, odpowiedzialnym za wymordowanie ponad 56 tys Żydów w warszawskim getcie. Moczarski był uczestnikiem powstania warszawskiego i szefem Biura Informacji i Propagandy KG AK, aresztowanym przez władze komunistyczne. Od 2 III do 11 XI 1949r. przebywał w jednej celi ze zbrodniarzem niemieckim. Od IV 2016r. powstaje tu i działa już Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

   • DNI OTWARTE W LICEUM
    • DNI OTWARTE W LICEUM

    • Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty, który odbędzie się w naszej szkole

     w środę 19 kwietnia 2023 r. o godz. 17:30.

     Będą Państow mieli możliwość obejrzenia szokły, porozmawiania z nauczycielami oraz uzyskania najistotniejszych informacji podczas spotkania z Dyrektorem szkoły.

     W sobotę 29 kwietnia 2023 r. w godz. 10:00 - 14:00 zapraszamy na dzień otwarty on-line.

    • POCZTA WALENTYNKOWA

    • Nowa galeria POCZTA WALENTYNKOWA została dodana do albumu fotograficznego

     Zbliżają się walentynki, dlatego w ostatnim tygodniu przed feriami Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Można było również zrobić sobie zdjęcie w serduszkowej ramce. ❤️❤️❤️

    • WYCIECZKA KLASY 4c DO MUZEUM KOLEJNICTWA

    • Nowa galeria WYCIECZKA KLASY 4c DO MUZEUM KOLEJNICTWA została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie z klasy 4c byli na wycieczce w Muzeum Kolejnictwa "Stacja Muzeum".🚄🚂 Uczniowie mogli zapoznać się z zabytkowym taborem kolejowym, dawnymi lokomotywami oraz wagonami. Wewnątrz muzeum znajdowały się repliki oraz miniaturowe modele lokomotyw i akcesoria związane z koleją. Dzieci wzięły udział także w ciekawej lekcji muzealnej dotyczącej odzyskania niepodległości przez Polskę w kontekście znaczenia i udziału kolejnictwa.🚂🚄

    • POŻEGNANIE PANI DYREKTOR URSZULI KRAJEWSKIEJ CD.

    • Nowa galeria POŻEGNANIE PANI DYREKTOR URSZULI KRAJEWSKIEJ CD. została dodana do albumu fotograficznego

     Praca z dziećmi i młodzieżą, z Moimi Pracownikami to było moje powołanie 😍nigdy nie żałowałam dla Was energii i czasu, ale jak to w życiu bywa trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny - przechodzę na emeryturę 😍 Dziękuję Wam z całego serca ❤️ za te wszystkie cudowne lata spędzone z Wami, dzisiaj daliście mi tyle miłości i serdeczności, że nie wiem gdzie je pomieszczę❤️ DZIĘKUJĘ ❤️ Dziękuję także Waszym Rodzicom za słowa wsparcia i uznania, które dzisiaj przekazała mi Rada Rodzicow ZS nr 49😃 Pozdrawiam Wszystkich mocno i najmocniej😄💋

    • POŻEGNANIE PANI DYREKTOR URSZULI KRAJEWSKIEJ

    • Nowa galeria POŻEGNANIE PANI DYREKTOR URSZULI KRAJEWSKIEJ została dodana do albumu fotograficznego

     Dzień pełen wrażeń i wzruszeń 😍- odchodzę na emeryturę -😍 coś się kończy a coś się zaczyna 😃 Dziękuję moim Gościom za obecność, ciepłe prosto z serca płynące słowa, uściski, dowody uznania i sympatii, uśmiechy i podziękowania: Panu Burmistrzowi Dzielnicy Bielany Grzegorzowi Pietruczukowi, Pani zastępcy Burmistrza Sylwii Lacek, Panu zastępcy Burmistrza Dzielnicy Andrzejowi Malina, Panu radnemu Dzielnicy Bielany Ryszardowi Zakrzewskiemu, Pani naczelnik WOW Dzielnicy Bielany Zofii Gajewicz, Pani dyrektor DBFO Zofii Klusek, Inspektorkom WOW Dzielnicy Bielany, Koleżankom i Kolegom Dyrektorom Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych❤️Bez Was świat nie byłby taki kolorowy❤️ Urszula Krajewska

    • SPOTKANIE Z PANEM PORUCZNIKIEM ZBIGNIEWEM DAAB PS. „KAPISZON”

    • Nowa galeria SPOTKANIE Z PANEM PORUCZNIKIEM ZBIGNIEW DAAB PS. „KAPISZON” została dodana do albumu fotograficznego

     2 lutego 2023r. naszym gościem był Pan porucznik Zbigniew Daab ps. „Kapiszon” - żołnierz AK IV Obwodu, uczestnik Powstania Warszawskiego na Ochocie, „Zawiszak” w Szarych Szeregach, strzelec kompanii „Gustaw” w Reducie Kaliskiej.
     Po powstaniu wywieziony do obozu jenieckiego na terenie Niemiec, przeszedł przez obozy koncentracyjne Oranienburg i Buchenwald, do Warszawy powrócił jesienią 1945r.
     Pan Zbigniew jako 6-latek uczestniczył w pogrzebie Józefa Piłsudskiego, a wcześniej jego ojciec brał udział w Bitwie Warszawskiej 1920r. Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 49.

     https://www.facebook.com/profile.php?id=100076062062708

     W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 2PB, 1LB, 6a, 5a, 5b.

    • SPOTKANIE Z PANEM BOGDANEM BARTNIKOWSKIM PS. "MAŁY"

    • Nowa galeria SPOTKANIE Z PANEM BOGDANEM BARTNIKOWSKIM PS. "MAŁY" została dodana do albumu fotograficznego

     Dzisiaj naszym gościem był Pan Bogdan Bartnikowski ps „Mały”.
     Uczestnik Powstania Warszawskiego i więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz -Birkenau
     o numerze: 192731.
     W powstaniu walczył na Ochocie, w obronie Reduty Kaliskiej, miał wówczas skończone 12 lat.
     Po aresztowaniu wraz z matką, 11 sierpnia wywiezieni pierwszym transportem z powstańczej Warszawy
     (ok 5 tys. ludzi), przez obóz przejściowy w Pruszkowie, do Auschwitz. Tu, w osobnych barakach przeżyli
     5 miesięcy, tym raz udało im się spotkać.
     Pod koniec wojny przewiezieni do obozu pracy w Berlinie, gdzie podczas alianckich nalotów, w ogromnym głodzie i ryzyku śmierci, odgruzowywał miasto.
     Po odzyskaniu wolności, 30 kwietnia 1945r. wrócił pod swoje zniszczone mieszkanie na Ochocie,
     przy ul. Kaliskiej 15 i wtedy też dowiedział się, że w powstaniu zginął jego ojciec, z którym widział się po raz ostatni 10 sierpnia 1944r.
     Grobu ojca nie ma, jedynie zapisane nazwisko na Murze Pamięci w Muzeum Powstania Warszawskiego.
     Po wojnie P. Bogdan był uczniem słynnej szkoły im. S. Batorego w Warszawie.
     Po studiach został pilotem wojskowym. Obecnie działa w Związku Powstańców obwód IV AK Ochota, pisze książki historyczne oraz wiersze.
     Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 49.

     https://www.facebook.com/profile.php?id=100076062062708

     W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 2PA, 1CL, 3PB.

   • DZIEŃ OTWARTY - ZERÓWKA i SZKOŁA PODSTAWOWA
    • DZIEŃ OTWARTY - ZERÓWKA i SZKOŁA PODSTAWOWA

    • Serdecznie zapraszamy kandydatów do ZERÓWKI oraz KLASY 1 Szkoły Podstawowej na dzień otwarty,
     który odbędzie się w środę 8 lutego w godzinach 14:00 - 17:30.

     O godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie z Dyrektorem szkoły w sali gimnastycznej.

   • WARSZAWSKA AKCJA "ZIMA W MIEŚCIE"
    • WARSZAWSKA AKCJA "ZIMA W MIEŚCIE"

    • Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

    • 2PD NA WYSTAWIE BODY WORLDS

    • Nowa galeria 2PD na wystawie Body Worlds została dodana do albumu fotograficznego

     Klasa 2PD dnia 01.02.2023 wybrała się na niezwykłą wystawę Body Worlds, która znajduje się obecnie w Pałacu Kultury i Nauki. Jest to najliczniej odwiedzana na świecie naukowa wystawa, autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. Ekspozycja opowiada o cudzie, złożoności i kruchości ludzkiego ciała. Inspiruje do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, przedstawia ludzki organizm w zdrowiu i w chorobie. Uczniowie Naszej Szkoły mieli świetną lekcję anatomii w praktyce, która pozostanie w ich pamięci na długo.

    • 3PC w Teatrze na spektaklu "Tango"

    • Nowa galeria 3PC w Teatrze na spektaklu "Tango" została dodana do albumu fotograficznego

     We wtorek - 31.01.23 klasa 3PC była w Teatrze Polskim na świetnej sztuce p.t. "Tango" na podstawie dramatu Sławomira Mrożka. Premiera tego spektaklu odbyła się zaledwie dwa dni wcześniej tj. 29.01.23. Uczniowie skorzystali z programu - Kulturalna szkoła na Mazowszu i za bilet zapłacili symboliczną złotówkę. Byliśmy również na spacerze w kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego.

    • 31 Finał WOŚP

    • Nowa galeria 31 Finał WOŚP została dodana do albumu fotograficznego

     W niedzielę 29 stycznia 2023 r. 31 Finał WOŚP na Bielanach w Centrum Rekreacyjno Sportowym m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany, przy ul. Lindego 20. Na odwiedzających czekać będzie przez cały dzień wiele atrakcji. Dzieci z klasy 3b przygotowały plakat, który będzie ozdabiał miejsce imprezy.❤️❤️❤️

    • "KĄCIK CHILLOWO - SZAMKOWY"

    • Nowa galeria "KĄCIK CHILLOWO - SZAMKOWY" została dodana do albumu fotograficznego

     Zawsze wiedziałam, że wspólna praca przynosi świetne efekty...w wolną sobotę połączyliśmy pokolenia i siły, przystąpiliśmy do przygotowania "Kącika Chillowo - Szamkowego" w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego 2022 otrzymaliśmy nagrodę specjalną Zarządu Dzielnicy Bielany m.st.Warszawy.
      

     Skręcanie stołów, krzeseł, przygotowanie kanap, sadzenie kwiatów, tapetowanie ściany i szyb to dzisiejsze prace, które wykonywali: Weronika Kolbusz😍 Franek i jego tata Dariusz Główczak😍 Kinga Niemirska😍 Wiktoria Pyczot😍 Wiktoria Pawęta😍 Andrzej Rutkowski😍 Katarzyna Tkaczyk-Kołodziejczyk😍 Robert Siedliski😍 Lena i jej tata Krzysztof Podkaliccy😍 Małgorzata Gieruszka😍 Magdalena Matyjaszczyk😍 Justyna Wojnar-Świstak z rodziną😍 Katarzyna Kempa z rodziną😍 Artur Jemielita😍 Niespodziewany gość Pan Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk sprawił nam swoją obecnością dużą przyjemność 😃😃 Bardzo dziękuję Kochani jesteście fantastyczni❤️ Urszula Krajewska

    • KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

    • Nowa galeria KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW została dodana do albumu fotograficznego

     Karnawałowy Bal Przebierańców dla uczniów klas 0-3, 💃🎉 zaprosiliśmy Babcie 🥳 i Dziadków naszych👩‍❤️‍👩 uczniów z okazji ich święta 😍 Nasi milusińscy w towarzystwie swoich ukochanych Babć i Dziadków bawili się🕺 fantastycznie. Tańce, konkursy, muzyka i śpiew z aktorami i wodzirejem z Teatru "Katarynka"💃🎉 rozbrzmiewały wesoło. Zgodnie z naszą tradycją łączyliśmy pokolenia👪 uczniowie szkoły podstawowej, starsi koledzy z liceum i oczywiście Babcie i Dziadkowie ❤️ Dziękujemy naszym Kochanym Babciom ❤️i ❤️ Dziadkom za tak liczny udział w balu. Buziaki dla Was 💋U. Krajewska

    • KAWIARENKA CHARYTATYWNA

    • Nowa galeria KAWIARENKA CHARYTATYWNA została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie z kl.2 PB otrzymali podziękowania i upominki z rąk Burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorza Pietruczuka, za serce ❤️ i pomoc włożone w organizację "kawiarenki charytatywnej", z której dochód został przeznaczony na zakup upominków Mikołajkowych🎁 dla dzieci z ukraińskich domów dziecka. Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat❤️🍀

    • SPOTKANIE Z PANEM PROF. LESZKIEM ŻUKOWSKIM PS. "ANTEK"

    • Nowa galeria SPOTKANIE Z PANEM PROF. LESZKIEM ŻUKOWSKIM PS. "ANTEK" została dodana do albumu fotograficznego

     W naszej szkole gościł Pan prof. Leszek Żukowski ps. „Antek” 🇵🇱 Członek Szarych Szeregów i żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, więzień obozów koncentracyjnych Flossenburg i Dachau. W pierwszych dniach powstania był łącznikiem na Woli, później z bronią w ręku walczył na Starym Mieście. Po upadku Starówki został przewieziony do obozu koncentracyjnego Flossenburg, gdzie spędził 8 miesięcy i doświadczył ciężkiej pracy w kamieniołomie i fabryce. Następnie przetransportowany do Dachau, gdzie po wyzwoleniu przez Amerykanów, ważył 29kg i miał tyfus. Po wojnie pozostał na terenie Niemiec, gdzie rozpoczął naukę. Do Polski wrócił w V 1947, gdzie kontynuował karierę naukową z technologii drewna. W latach 1979-95 był profesorem SGGW. Jest ostatnim z żyjących członków związku więźniów Flossenburga. W latach 2013-2020 był wiceprezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 5a, 6a, 1LB i 1LC.

    • SZKOLANIE RATOWNIKÓW WODNYCH DLA UCZNIÓW BIELAŃSKICH SZKÓŁ 🏊‍♀️🚣

    • Nowa galeria Szkolenie Ratowników Wodnych dla uczniów bielańskich szkół 🏊‍♀️🚣 została dodana do albumu fotograficznego

     Szanowni Państwo i Wy kandydaci na ratowników.

     ➡️Proponujemy Wam rozpoczęcie wspaniałej przygody z ratownictwem wodnym.

     ➡️Dla tych co pływają dość dobrze i czują się na siłach proponujemy kurs zakończony egzaminem państwowym z zakresu ratownictwa wodnego.

     ➡️Ponieważ najbardziej zainteresowane będą osoby z klas IV, a są to maturzyści, postanowiliśmy, że szkolenie teoretyczne, gdzie trzeba posiąść wiedzę, zrealizujemy po maturach, a przed wakacjami i połączymy je ze szkoleniem na wodach otwartych – po ciężkich latach nauki trzeba trochę odpocząć – a więc słońce i woda. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im.J.Kusocińskiego organizujemy szkolenie dla uczniów Kusego w ramach współpracy i programu "sportowe ratownictwo wodne" Wspólnie postanowiliśmy złożyć ofertę do wszystkich szkół bielańskich gdyż szkolenie ratowników wodnych to podstawa do własnego bezpieczeństwa i dania innym coś z siebie. Ratownik to funkcja również medyczna, absolwenci szkoleń będą mogli przystąpić u nas do szkolenia kwalifikowanej pierwszej pomocy gdzie też uzyskają uprawnienia państwowe.

     ➡️Nasza propozycja Szkolenie ratowników wodnych (tzw. RW) to 63 godziny zajęć z czego ponad połowę zrealizujemy po maturze. Dla uczniów klas młodszych proponujemy szkolenie rozciągnąć na następny rok szkolny i spokojnie doszlifować umiejętności i teorię. Kurs odbywa się w oparciu o programy szkoleń międzynarodowych (International Life Saving Federation - ILS), które w Polsce noszą nazwy Młodszy Ratownik WOPR (już od 12 roku życia i zajęcia tylko na pływalni) oraz Ratownik WOPR (od 15 roku życia i zajęć jest więcej). Są to jakby etapy do uzyskania w przyszłości zawodowych uprawnień RW, a nawet zawodowych uprawnień międzynarodowych (ILS Lifeguard). Takie „cuda” 😊 tylko z WOPR i KUSYM A jak przyjdzie wiosna zapraszamy na szkolenia i egzaminy na patenty motorowodne uczniów, rodziców i nauczycieli – warto mieć.

     ➡️ZAPRASZAMY na pierwsze spotkanie 21 stycznia 2023 r. rodziców i uczniów

     ➡️MIEJSCE- LIX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO ul.Lindego 20 –wejście główne do szkoły

     ➡️GODZ. 9.30 Zabieramy strój sportowy i pływacki, obuwie na zmianę, klapki, czepek okularki.

     Szczegóły kursów zostaną przekazane na spotkaniu

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 49 w Warszawie
   • ul. Lwa Tołstoja 2; 01-910 Warszawa Poland
   • tel: +48 22 835 95 58 fax: +48 22 835 95 58
   • BIP: zs49.bip.um.warszawa.pl
   • e-PUAP: /ZSnr49Warszawa/domyslna
 • Media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych