• OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LEON

    • Nowa galeria OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LEON została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie klas 1 - 3 SP 370 przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Leon - zintegrowanych sprawności. Dzieci zajęły wysokie miejsca. Dyplom laureata otrzymali: Magdalena Walicka 3b i Eryk Dżaman 1a. Gratulujemy!!!😍😃

    • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH

    • Nowa galeria NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH została dodana do albumu fotograficznego

     Dziś również w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, nasi uczniowie zwiedzili dawne więzienie przy ul. Rakowieckiej. Golgota Warszawy. Po wojnie, w miejscu tym, przeznaczonym na ok 800 skazanych, komuniści więzili nawet 7 tys. osób i do 1956r. zamordowali tu ponad 350 osób (rozstrzeliwując lub wieszając). Wśród zamordowanych bohaterów: zastępca KG AK i szef Kedywu gen. A. E. Fieldorf „Nil”, prezes IV ZG WiN ppłk Łukasz Ciepliński „Pług”, mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”, rtm. Witold Pilecki - przetrzymywany w pawilonie 10, w celi 37, na 1 piętrze, a z nim 7 osób, w tym dwóch szpicli. To tu Kazimierz Moczarski przeprowadził „Rozmowy z katem” Jurgenem Stroopem, odpowiedzialnym za wymordowanie ponad 56 tys Żydów w warszawskim getcie. Moczarski był uczestnikiem powstania warszawskiego i szefem Biura Informacji i Propagandy KG AK, aresztowanym przez władze komunistyczne. Od 2 III do 11 XI 1949r. przebywał w jednej celi ze zbrodniarzem niemieckim. Od IV 2016r. powstaje tu i działa już Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

   • DNI OTWARTE W LICEUM
    • DNI OTWARTE W LICEUM

    • Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty, który odbędzie się w naszej szkole

     w środę 19 kwietnia 2023 r. o godz. 17:30.

     Będą Państow mieli możliwość obejrzenia szokły, porozmawiania z nauczycielami oraz uzyskania najistotniejszych informacji podczas spotkania z Dyrektorem szkoły.

     W sobotę 29 kwietnia 2023 r. w godz. 10:00 - 14:00 zapraszamy na dzień otwarty on-line.

    • POCZTA WALENTYNKOWA

    • Nowa galeria POCZTA WALENTYNKOWA została dodana do albumu fotograficznego

     Zbliżają się walentynki, dlatego w ostatnim tygodniu przed feriami Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Można było również zrobić sobie zdjęcie w serduszkowej ramce. ❤️❤️❤️

    • WYCIECZKA KLASY 4c DO MUZEUM KOLEJNICTWA

    • Nowa galeria WYCIECZKA KLASY 4c DO MUZEUM KOLEJNICTWA została dodana do albumu fotograficznego

     Uczniowie z klasy 4c byli na wycieczce w Muzeum Kolejnictwa "Stacja Muzeum".🚄🚂 Uczniowie mogli zapoznać się z zabytkowym taborem kolejowym, dawnymi lokomotywami oraz wagonami. Wewnątrz muzeum znajdowały się repliki oraz miniaturowe modele lokomotyw i akcesoria związane z koleją. Dzieci wzięły udział także w ciekawej lekcji muzealnej dotyczącej odzyskania niepodległości przez Polskę w kontekście znaczenia i udziału kolejnictwa.🚂🚄

    • POŻEGNANIE PANI DYREKTOR URSZULI KRAJEWSKIEJ CD.

    • Nowa galeria POŻEGNANIE PANI DYREKTOR URSZULI KRAJEWSKIEJ CD. została dodana do albumu fotograficznego

     Praca z dziećmi i młodzieżą, z Moimi Pracownikami to było moje powołanie 😍nigdy nie żałowałam dla Was energii i czasu, ale jak to w życiu bywa trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny - przechodzę na emeryturę 😍 Dziękuję Wam z całego serca ❤️ za te wszystkie cudowne lata spędzone z Wami, dzisiaj daliście mi tyle miłości i serdeczności, że nie wiem gdzie je pomieszczę❤️ DZIĘKUJĘ ❤️ Dziękuję także Waszym Rodzicom za słowa wsparcia i uznania, które dzisiaj przekazała mi Rada Rodzicow ZS nr 49😃 Pozdrawiam Wszystkich mocno i najmocniej😄💋

    • POŻEGNANIE PANI DYREKTOR URSZULI KRAJEWSKIEJ

    • Nowa galeria POŻEGNANIE PANI DYREKTOR URSZULI KRAJEWSKIEJ została dodana do albumu fotograficznego

     Dzień pełen wrażeń i wzruszeń 😍- odchodzę na emeryturę -😍 coś się kończy a coś się zaczyna 😃 Dziękuję moim Gościom za obecność, ciepłe prosto z serca płynące słowa, uściski, dowody uznania i sympatii, uśmiechy i podziękowania: Panu Burmistrzowi Dzielnicy Bielany Grzegorzowi Pietruczukowi, Pani zastępcy Burmistrza Sylwii Lacek, Panu zastępcy Burmistrza Dzielnicy Andrzejowi Malina, Panu radnemu Dzielnicy Bielany Ryszardowi Zakrzewskiemu, Pani naczelnik WOW Dzielnicy Bielany Zofii Gajewicz, Pani dyrektor DBFO Zofii Klusek, Inspektorkom WOW Dzielnicy Bielany, Koleżankom i Kolegom Dyrektorom Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych❤️Bez Was świat nie byłby taki kolorowy❤️ Urszula Krajewska

    • SPOTKANIE Z PANEM PORUCZNIKIEM ZBIGNIEWEM DAAB PS. „KAPISZON”

    • Nowa galeria SPOTKANIE Z PANEM PORUCZNIKIEM ZBIGNIEW DAAB PS. „KAPISZON” została dodana do albumu fotograficznego

     2 lutego 2023r. naszym gościem był Pan porucznik Zbigniew Daab ps. „Kapiszon” - żołnierz AK IV Obwodu, uczestnik Powstania Warszawskiego na Ochocie, „Zawiszak” w Szarych Szeregach, strzelec kompanii „Gustaw” w Reducie Kaliskiej.
     Po powstaniu wywieziony do obozu jenieckiego na terenie Niemiec, przeszedł przez obozy koncentracyjne Oranienburg i Buchenwald, do Warszawy powrócił jesienią 1945r.
     Pan Zbigniew jako 6-latek uczestniczył w pogrzebie Józefa Piłsudskiego, a wcześniej jego ojciec brał udział w Bitwie Warszawskiej 1920r. Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 49.

     https://www.facebook.com/profile.php?id=100076062062708

     W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 2PB, 1LB, 6a, 5a, 5b.

    • SPOTKANIE Z PANEM BOGDANEM BARTNIKOWSKIM PS. "MAŁY"

    • Nowa galeria SPOTKANIE Z PANEM BOGDANEM BARTNIKOWSKIM PS. "MAŁY" została dodana do albumu fotograficznego

     Dzisiaj naszym gościem był Pan Bogdan Bartnikowski ps „Mały”.
     Uczestnik Powstania Warszawskiego i więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz -Birkenau
     o numerze: 192731.
     W powstaniu walczył na Ochocie, w obronie Reduty Kaliskiej, miał wówczas skończone 12 lat.
     Po aresztowaniu wraz z matką, 11 sierpnia wywiezieni pierwszym transportem z powstańczej Warszawy
     (ok 5 tys. ludzi), przez obóz przejściowy w Pruszkowie, do Auschwitz. Tu, w osobnych barakach przeżyli
     5 miesięcy, tym raz udało im się spotkać.
     Pod koniec wojny przewiezieni do obozu pracy w Berlinie, gdzie podczas alianckich nalotów, w ogromnym głodzie i ryzyku śmierci, odgruzowywał miasto.
     Po odzyskaniu wolności, 30 kwietnia 1945r. wrócił pod swoje zniszczone mieszkanie na Ochocie,
     przy ul. Kaliskiej 15 i wtedy też dowiedział się, że w powstaniu zginął jego ojciec, z którym widział się po raz ostatni 10 sierpnia 1944r.
     Grobu ojca nie ma, jedynie zapisane nazwisko na Murze Pamięci w Muzeum Powstania Warszawskiego.
     Po wojnie P. Bogdan był uczniem słynnej szkoły im. S. Batorego w Warszawie.
     Po studiach został pilotem wojskowym. Obecnie działa w Związku Powstańców obwód IV AK Ochota, pisze książki historyczne oraz wiersze.
     Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 49.

     https://www.facebook.com/profile.php?id=100076062062708

     W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 2PA, 1CL, 3PB.

   • DZIEŃ OTWARTY - ZERÓWKA i SZKOŁA PODSTAWOWA
    • DZIEŃ OTWARTY - ZERÓWKA i SZKOŁA PODSTAWOWA

    • Serdecznie zapraszamy kandydatów do ZERÓWKI oraz KLASY 1 Szkoły Podstawowej na dzień otwarty,
     który odbędzie się w środę 8 lutego w godzinach 14:00 - 17:30.

     O godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie z Dyrektorem szkoły w sali gimnastycznej.

   • WARSZAWSKA AKCJA "ZIMA W MIEŚCIE"
    • WARSZAWSKA AKCJA "ZIMA W MIEŚCIE"

    • Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

    • 2PD NA WYSTAWIE BODY WORLDS

    • Nowa galeria 2PD na wystawie Body Worlds została dodana do albumu fotograficznego

     Klasa 2PD dnia 01.02.2023 wybrała się na niezwykłą wystawę Body Worlds, która znajduje się obecnie w Pałacu Kultury i Nauki. Jest to najliczniej odwiedzana na świecie naukowa wystawa, autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. Ekspozycja opowiada o cudzie, złożoności i kruchości ludzkiego ciała. Inspiruje do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, przedstawia ludzki organizm w zdrowiu i w chorobie. Uczniowie Naszej Szkoły mieli świetną lekcję anatomii w praktyce, która pozostanie w ich pamięci na długo.

    • 3PC w Teatrze na spektaklu "Tango"

    • Nowa galeria 3PC w Teatrze na spektaklu "Tango" została dodana do albumu fotograficznego

     We wtorek - 31.01.23 klasa 3PC była w Teatrze Polskim na świetnej sztuce p.t. "Tango" na podstawie dramatu Sławomira Mrożka. Premiera tego spektaklu odbyła się zaledwie dwa dni wcześniej tj. 29.01.23. Uczniowie skorzystali z programu - Kulturalna szkoła na Mazowszu i za bilet zapłacili symboliczną złotówkę. Byliśmy również na spacerze w kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego.

    • 31 Finał WOŚP

    • Nowa galeria 31 Finał WOŚP została dodana do albumu fotograficznego

     W niedzielę 29 stycznia 2023 r. 31 Finał WOŚP na Bielanach w Centrum Rekreacyjno Sportowym m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany, przy ul. Lindego 20. Na odwiedzających czekać będzie przez cały dzień wiele atrakcji. Dzieci z klasy 3b przygotowały plakat, który będzie ozdabiał miejsce imprezy.❤️❤️❤️

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 49 w Warszawie
   • ul. Lwa Tołstoja 2;
    01-910 Warszawa


    Poland
   • tel: +48 22 835 95 58
    fax: +48 22 835 95 58
   • BIP: zs49.bip.um.warszawa.pl
   • e-PUAP: /ZSnr49Warszawa/domyslna
 • Media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych